Plavby

Plavba

Plavby

Plavby po řekách

Hledání dovolené

Kategorie:
Stát:
Termín:
Doprava:
Cena do:

Levně:

Objevné plavby

Dnes jsou plavby odpočinkovou záležitostí a většina cestovních kanceláří nabízí poznávací dovolenou, vyhlídkové a okružní plavby a to jak po řekách, tak po moři.

V průmyslu se lodě používají k přepravě komodit. Lodě se staví čím dál větší, aby uvezly co nejvíce nákladu a ušetřilo se za přepravu. Lodní doprava je relativně pomalá, ale umožňuje přepravu zboží na obrovské vzdálenosti a docela levně.

V minulosti se lodě používaly hlavně k lovu, posádka lodě byly fyzicky opravdu nadaní lovci. Nejstarší doložené lodě jsou přes 8000 let staré a podobaly se dnešním kánoím.

Objevné plavby

V pozdějších dobách se lodě používaly hlavně o objevným plavbám na moři. Nejdůležitější objevné plavby uskutěčnili francouzi, portugalci a britové. Při těchto zámořských plavbách bylo objeveno tisíce ostrovů, ale i původně neznámé světy, například (znovu)objevení Ameriky Columbusem.


Lodě a plavby celkově jsou odjakživa velkým přínosem pro člověka. Lodě jsou využívány k lovu, přepravě zboží, válkám, cestování, ale i k uvolnění nálady a o kulturnímu obohacení.


Copyright © 2009-2018 by Zdeněk Hejl - webdesign.
Text těchto stránek nesmíte kopírovat bez souhlasu autora.